Hakkımızda

Hakkımızda

27 Ocak 2015 te faaliyete başlayan ÖZEL RENGARENK ANAOKULUMUZ   CE Belgeli (Avrupa Sağlık, Güvenlik ve Emniyet Şartlarına Uygunluğu) özel tasarımlı sınıf donanımlarına sahiptir.

Meyve ağaçlarının, hobi bahçesinin,kum havuzunun,kamelyanın ve oyun parkının bulunduğu korumalı bahçemizle çocuklarımıza doğa ile iç içe bir oyun alanı sunuyoruz.

Okulumuzun en temel amacı; Çocuklarımızın sevgi dolu güvenli bir ortamda,sosyal grup içerinde kendilerini mutlu hissetmeleri,kendisine ve çevresine duyarlı,özgüvenli,sorumlulukların bilincinde bireyler olmalarını sağlamaktır.

Okulumuz MEB Okul Öncesi Eğim Programını esas almaktadır. Buna ek Olarak çoklu zeka,proje tabanlı eğitim metotlarından yararlanılarak gelişimsel gereksinimleri karşılamayı,gelişim alanlarının birbiri ile olan dinamik etkileşimini desteklemeyi, öğrencinin tüm  alanlarındaki  gelişimlerini daha üst düzeye çıkarmayı,çeşitlendirmeyi ve zenginleştirmeyi hedeflemektedir.

Her yaş grubuna göre oluşturulan sınıflarımızda, haftalık program çerçevesinde İngilizce, Beden Eğitimi, Drama, Satranç, Dans, Müzik gibi etkinlikler branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. Çocuklarımız haftalık program dâhilinde, Türkçe Dil Etkinliği, Matematik, Fen ve Doğa Etkinliği, Mutfak Etkinliği, Origami Etkinliği, Değerler Eğitimi, Dikkat Geliştirme Etkinliği, Okuma ve Yazmaya Hazırlık Çalışmaları gibi etkinliklerle kendilerini geliştirme imkânı bulmaktadırlar.

Çocuklarımızın beslenme ihtiyaçları velilerimize verilen aylık yemek listelerine göre okulumuz mutfağında yapılmakta olup, açık büfe sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak verilmektedir. (mutfağımızda reçel çeşitleri ev yapımı olup sıkma doğal meyve suları kullanılmaktadır.)

Vizyonumuz
Biz  Rengarenk   Anaokulu olarak, geçmişine bağlı, geleceğine güvenen  ve değişime açığız. Yaratıcı ve özgür düşünceyle geniş bakış açısına sahip bir öğrenen topluluğu ile hakkaniyet ve Atatürkçülük değerlerini benimseyen bir kurum olmayı hedefliyoruz.

Misyonumuz
Misyonumuz, yaşam boyu öğrenen, duyarlı, dengeli ve bağımsız bireyler yetiştirmek için yeniliklere ve evrensel değerlere açık, yerel değerlere bağlı, adaletli ve farklılaştırılmış bir eğitim sunmaktır.